16.03.2019 r. - Pałace i dwory

Pałace i Dwory - Kierunek Pojezierze Iławskie

 

Termin 16.03.2019 r. 

Pełna niezwykłych historii wycieczka, która przeniesie nas w czasy przełomu XIX i XX wieku. Poza pałacami, obejrzymy budowle hydrotechniczne oraz malownicze miejsca stanowiące inspirację dla artystów. Klimatu tajemniczości doda wizyta w miejscu mocy. Zapraszamy.       

 

Program wycieczki:

8:00 Olsztyn - zbiórka przystanek autobusowy przy budynku PTTK ul. Staromiejska 1.

9:30 Karnity. Zobaczymy jeden z najlepiej zachowanych pałaców na Warmii i Mazurach, wzniesiony w stylu neogotyku angielskiego z przynależnym odpowiadającym temu stylowi parkiem krajobrazowym. Nieopodal w miejscowości Ligi przewodnik przybliży informacje o ciekawych drogach wodnych na pojezierzu iławskim, znajduje się tam słynny akwedukt wzniesiony na jeziorze karnickim.

Około 12:00 wyruszymy na trasę widokową śladami Pana Samochodzika, wokół jeziora Jeziorak. Po drodze najstarszy w regionie kanał Dobrzycki, miejscowość Jerzwałd gdzie żył i tworzył Zbigniew Nienacki.

Około 13:00 Kamieniec. Pałac kryjący niesamowite historie związane między innymi z Napoleonem Bonaparte.

Około 13:30 Bałoszyce. Pałac w stylu neogotyku angielskiego, podobnie jak Karnity pełniący funkcje hotelowe. Przejdziemy również do Czakramu Bieli, miejsca mocy porównywalnego siłą z tym na Wawelu.

Około 15:00 Szymbark. Zamek Kapituły Pomezańskiej, miejsce niezwykle malownicze, stanowiące inspiracje dla artystów. Powrót do Olsztyna przez Iławę (bez zwiedzanie). 

Około godziny 17:30  – planowany powrót do Olsztyna.   

 

Cena wycieczki:

65 zł od osoby

 

Cena zawiera:

- niesztampową obsługę przewodnicką,

- transport oraz ubezpieczenie NNW 10.000 zł.