18-25.08.2019 r. - Obóz w Stanicy Wodnej PTTK Sorkwity

Aktywnie na Mazurach w Stanicy Wodnej PTTK Sorkwity

Obóz dla dzieci w wieku 10 - 16 lat 
 

TERMIN: 18.08 – 25.08.2019

 

Super zabawa, świetna ekipa i mnóstwo czasu na poznawanie tajników przyrody, kajakowanie, wędrowanie i odpoczynku nad jeziorem. Do tego malownicze, mazurskie krajobrazy.

Dołącz do nas i podejmij wyzwania w zdobywaniu kolejnych aktywności.

 

Cena: 1.050 zł / osoby

rodzeństwo 1.000 zł / osoby

 

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w domkach, pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami,

- wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja,

- opiekę kadry pedagogicznej i instruktorów,

- realizację programu.   

 

Program obozu

 

Kajaki i kanu.

Stanica Wodna PTTK Sorkwity położona jest na samym początku malowniczego Szlaku Krutyni, na miejscu znajduje się super wyposażona baza sprzętu wodnego. Uczestnicy obozu zapoznają się z różnymi modelami kajaków oraz kanu. Będziemy ćwiczyli techniki wiosłowania oraz bezpieczeństwo na wodzie. Pokażemy co robić kiedy kajak się przewróci, oczywiście w zajęciach praktycznych. Odbędziemy także co najmniej trzy spływy kajakowe aby poznać okoliczne jeziora i strugi należące do Szlaku Krutyni.

Wycieczka rowerowa.

Okolice Sorkwit skrywają wiele tajemnic takich jak miejsce po Staropruskim grodzisku czy głębokie jary, dotarcie do nich ułatwią rowery. Odbędziemy również niepowtarzalną wycieczkę rowerowo – kajakową.

Kuchnia w plenerze.

Stanica w Sorkwitach słynie z nietuzinkowej i pysznej kuchni. Podczas obozu uczestnicy będą mogli sami przegotować potrawy, które następnie upieczemy i ugotujemy na ognisku. Wszystko w turystyczno – ogniskowej atmosferze. Uczestnicy grający na instrumentach
mile widziani :)

Trasa bagienna.   

Sprawność i kondycja przydadzą się w pokonaniu bagiennej trasy, która rozpoczyna się nieopodal stanicy Sorkwity. Zajęcia przeprowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy pokażą specjalne techniki pokonywania trudnego terenu i odnajdywania bezpiecznej drogi. Do podjęcia wyzwania trasy bagiennej niezbędne będzie ubranie i buty, które można wybrudzić.

Turniej siatkówki.

Areną zmagań będzie boisko do siatkówki plażowej, które zlokalizowane jest na terenie stanicy w Sorkwitach. Przed decydującym turniejem odbędziemy kilka treningów pod okiem opiekunów, którzy pomogą w dopracowaniu techniki.     

Survival.

Co zrobić gdy zgubimy się w lesie, jak przetrwać noc i przygotować posiłek z tego co znajdziemy? Zobaczymy jak proste narzędzia i sprzęt np. kajaki mogą pomóc w niespodziewanych sytuacjach.  Wszystkie praktyczne rozwiązania przedstawią instruktorzy survivalu.            

Orientacja w terenie. 

Poprawne czytanie mapy, określanie odległości i czasu pokonania dystansu, będą tematem ćwiczeń z instruktorami. Oczywiście wszystko wykorzystamy w praktyce.

Wycieczka krajoznawcza.  

W programie zaplanowaliśmy wycieczkę do Mikołajek, miejscowości uważanej za stolicę Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Statkiem Białej Floty popłyniemy na jezioro Śniardwy, następnie udamy się do słynnego rezerwatu przyrody „Jezioro Łuknajno” wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. W drodze powrotnej odwiedzimy Stację Badawczą PAN w Kosewie, która zajmuje się hodowlą i badaniem jeleniowatych, atrakcją będzie spacer z przewodnikiem i bezpośredni kontakt ze zwierzętami.

 

Zapraszamy na MAZURY

Zgłoszenia tel. 89 527 51 44 biuropodrozy@mazurypttk.pl