Białoruś - Grodno i okolice 17.05-20.05.2018

BIAŁORUŚ - POLSKIM ŚLADEM

Zapraszamy na podróż po terenach naszego wschodniego sąsiada. Pojedziemy nie tylko do miejsc wartych odwiedzenia, lecz także do takich, które przywołują istotne wydarzenia historyczne, pospacerujemy ścieżkami Elizy Orzeszkowej, Adama Mickiewicza. Poszukamy zagubione wśród pól i lasów stare polskie cmentarze posłuchamy również niesamowitych opowieści o losach tych ziem. Większość białoruskich zabytków architektonicznych, niegdyś były dewastowane  lub rozbierane, obecnie są  rekonstruowane.

 

Program Wycieczki

17.05.2018

·         wyjazd z Olsztyna.

·         przejazd trasie Olsztyn – Grodno.

·         zakwaterowanie, wyjście na zwiedzanie miasta Bazylika Katedralna, synagoga, kościół luterański, Sobór Święto-Pokrowski, Grodno- dom Orzeszkowej, drewniane chaty nad Niemnem.,

·          czas do dyspozycji grupy,

·         wieczór z muzyką i pokazem tańca ludowego, nocleg.

18.05.2018

·         śniadanie

·         Białoruś – zwiedzanie Grodna z przewodnikiem, obiadokolacja, nocleg.

19.05.2018

·         śniadanie.

·         Nowogródek i Wasiliszki- muzeum poświęcone twórczości Adama Mickiewicza, mieści się w odbudowanym dworze Mickiewiczów w Nowogródku Muzeum Czesława Niemena – muzeum znajduje się we wsi Stare Wasiliszki na Białorusi, w domu urodzenia Czesława Niemena.

·         Przejazd do Lida – wizyta w najlepszym Browarze na Białorusi wraz z degustacją

·         kolacja, nocleg w Lidzie.

20.05.2018

·         śniadanie, wymeldowanie z hotelu. Przejazd do Polski.

Cena 890 zł/osoba + 10 EURO opłata wizowa

*(transport, 3 noclegi (pokoje 3,4-os. z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, przewodnika po Białorusi ,ubezpieczenie AXA Polska).

 

Uwaga - Cena kalkulowana jest wg aktualnie obowiązujących kursów walut.

 

WAŻNE INFORMACJE

 

PROGRAMY IMPREZ są programami ramowymi. Wszelkie pytania oraz sugestie są mile widziane.

W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje

o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

CENY WYCIECZEK - Ceny wycieczek kalkulowane są dla grupy 49 osobowej

z Olsztyna i okolic Na życzenie możemy przeliczyć cenę dla mniejszej liczby uczestników. Ceny wycieczek obejmują transport, noclegi, wyżywienie, pilotów lub przewodników. Ceny wycieczek zagranicznych nie zawierają kosztów wstępów, przejazdów komunikacją miejską. Na Państwa życzenie bilety wstępu mogą być wkalkulowane do ceny wycieczki .

CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie, dlatego prosimy      

o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

 UBEZPIECZENIE - Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową AXA POLSKA S.A (sumy ubezpieczenia KL 10.000 EUR, NNW 2.500 EUR, BP 200 EUR). Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni. O szczegóły zapraszamy do kontaktu

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE

W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną (lub krajową połączoną z wyjazdem poza Polskę) każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport; dokument w większości krajów musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz w biurze.

zapraszamy do kontaktu